Charytatywny Triathlon drużynowy

Przygotowujemy 2 tys. miejsc na długi pobyt

04.04.2022

Aktualnie z bezpłatnych pobytów w hotelach Grupy Arche  korzysta średnio 400-500 osób dziennie. Ponadto w hotelach przebywają uchodźcy, których pobyty zostały opłacone przez ludzi dobrej woli.

Jesteśmy w trakcie adaptacji i wyposażania 7 nieruchomości, w których schronienie na dłuższy czas znajdzie około 2 tysięcy osób. Są to miejsca zbiorowego zamieszkania w Warszawie (2), Ożarowie Mazowieckim, Konstancinie, Siedlcach, Lublinie, Sannikach k. Płocka. Są to nieruchomości bezpłatnie użyczone naszej fundacji przez instytucje publiczne, samorządy i prywatne firmy. W zamian my zobowiązujemy się do utrzymania tychże budynków.

W obiektach tych tworzymy pokoje 2-6 osobowe, na korytarzach wspólne łazienki, w pełni wyposażone kuchnie, pralnie oraz świetlice. Założenie jest takie, aby każda rodzina miała swój pokój, w którym znajdzie trochę prywatności.

Już w połowie marca 310 osób zamieszkało na warszawskiej Pradze i  kolejne 60 na Ursynowie. Obecnie rozpoczęliśmy przyjmowanie uchodźców w Ożarowie oraz Konstancinie, gdzie docelowo zamieszka ok. 550 osób.
Oprócz dachu nad głową organizujemy wyżywienie, pomoc w załatwianiu formalności, wsparcie w kwestiach medycznych, szkolnych oraz związanych z pracą.

Przyjmujemy osoby relokowane z hal, dworców oraz osoby z niepełnosprawnościami. Coraz częściej trafiają do nas osoby, które dotychczas mieszkały u polskich rodzin.

Telefon z dedykowanym numerem do koordynatora noclegów praktycznie nie przestaje dzwonić.

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Tylko i aż 12 tys. bezpłatnych noclegów
Od 27 lutego udzieliliśmy w hotelach Arche w całej Polsce ponad 12 tys. bezpłatn
Patron honorowy Jarosław Kailing
Miło nam poinformować, że do grona Patronów honorowych Triathlonu i Paratria
1 tydzień na rzecz uchodźców
Za nami pierwszy tydzień, a dzieje się tak dużo, że nie sposób opis

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o
aktualnościach, wydarzeniach i promocjach (więcej
informacji)